Honka saapuu Kisahalliin

15.11.2022

Viikon päätapahtuma ToPo-Honka keskiviikkona klo 18:30! Otteluun on kaikilla pääkaupunkiseudun koripallojunioreilla vapaa pääsy oman seuran vaatteissa!

Viime viikosta sisuuntuneet naiset pelaavat kotiparketilla keskiviikkona ja mielenkiintoisessa paikalliskamppailussa vastaan asettuu ToPon rakas kilpakumppani Tapiolan Honka. Naisten Korisliigan ensimmäinen kierros on pelattu ja ottelu aloittaa toisen kierroksen ottelut. Ensimmäisellä kerralla Hongan vieraana Tapiolassa espoolaisjoukkue oli 21 pistettä parempi. Sarjataulukossa naiset ovat kuitenkin kaksi sijaa Honkaa ylempänä, kolmantena. Voittoja on kotijoukkueella yksi enemmän, joten otteluun lähdetään kutkuttavista asetelmista. 

‼️ Otteluun on kaikilla pääkaupunkiseudun koripallojunioreilla vapaa pääsy oman seuran vaatteissa. Pue siis päälle pelipaita, lämppäpaita tai seuran huppari ja tule katsomaan naisten huippukorista Kisikselle! ⭐️

📅 ke 16.11.
🕡 klo 18.30
🏀 vs. Tapiolan Honka
📍 Töölön Kisahalli